Двојна жица панел ограда

Краток опис:

Модел: HTF-3
Стандард за квалитет: ISO9001:2015
Марка: HT-FENCE
Производител: HT-FENCE Owned Factory
Whatsapp/Wechat:+86 13932813371
Email: info@wiremesh-fence.com


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Карактеристика на панелот со двојна жица

1) Уникатниот дизајн на двојниот хоризонтален заварен панел со жица има силна моќ за антикорозија, висока цврстина на истегнување.А Панелот е рамен и силен.Тој е еден од професионалните системи за ограда за високо безбедносно заштитено подрачје.

2) Ширина на панелот

Од 2000 - до 3000 мм

Дијаметар на жица:

Од 3,0 - до 8,0 мм

Пошта систем

Квадратен столб од челик без заварување или столб од типот праска

дв ѓ

Начин на инсталација

1) Популарниот столб е закопан под земја 300–400 мм и истура бетон при нивното поставување.

2) Заварена основа на прирабница под столбот, и користете завртки за поставување на зацврстената земја.

Ограда во популарен стил на пазарот

Двојна жичана ограда од панели

Висина x Ширина

mm

Големина на мрежа

Дијаметар на жица

Пост на висина

mm

Жичен дијаграм

mm

Жичен дијаграм

mm

Жичен дијаграм

mm

630×2500

50×200

8×2+6

6×2+5

6×2+4

1100

830×2500

50×200

8×2+6

6×2+5

6×2+4

1300

1030×2500

50×200

8×2+6

6×2+5

6×2+4

1500

1230×2500

50×200

8×2+6

6×2+5

6×2+4

1700 година

1430×2500

50×200

8×2+6

6×2+5

6×2+4

1900 година

1630×2500

50×200

8×2+6

6×2+5

6×2+4

2100 година

1830×2500

50×200

8×2+6

6×2+5

6×2+4

2400

2030×2500

50×200

8×2+6

6×2+5

6×2+4

2600

2230×2500

50×200

8×2+6

6×2+5

6×2+4

2800

2430×2500

50×200

8×2+6

6×2+5

6×2+4

3000

Површински третман

Оградата може да биде електро-галванизирана или топло поцинкувана и по неколку јасни процедури.Ние користиме позната меѓународна прав (AkzoNobel) прскана.Во тој случај може силно да се спротивстави на корозивно и ултравиолетово зрачење.

Опсег на бои

Обложен со полиестер во прав: RAL 6005, RAL9005, RAL9010, RAL5010, RAL7037,

RAL1006.

ПВЦ обложен: RAL6005, RAL9005, RAL9010.

Друга боја е достапна по барање на клиентот.

Опсег на примена

Често се користи како периметарска ограда за индустриски или комерцијални простории и спортски терени каде што е потребен силен мрежест систем за оградување.

Трговска ставка

Услови за испорака: FOB, CIF

Валута за плаќање: USD, EUR, AUD, JPY, CAD, GBP, CNY

Ставка за плаќање: T/T, L/C, PayPal, Escrow

Најблиското пристаниште: пристаниште Ксинганг, пристаниште Кингдао

Време на испорака: Општо по 25 дена по добиеното T/T30% авансно плаќање

Популарни детали за плаќање: T/T 30% однапред како депозит, салдото во однос на добиената копија од B/L.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Категории на производи

  Главни апликации

  Главната локација на користење на HT-FENCE е дадена подолу.

  Концертна жица

  Гарнизонска ограда

  Палисадна ограда

  Панел ограда

  358 Ограда